Srovnání nejprodávanějších sluchátek za uši

Kategorie bezdrátových sluchátek za uši je u našich zákazníků jedna z nejnavštěvovanějších. Vzhledem k častým dotazům a oblíbenosti sluchátek za uši, jsme se rozhodli pro Vás připravit srovnání nejprodávanějších modelů z této kategorie.

Do našeho mini testu jsme zařadili nejprodávanější bezdrátová sluchátka značek Awei, Dacom a Jabees. Při hodnocení jsme se snažili dát důraz na nejpodstatnější odlišnosti jednotlivých sluchátek. Podrobnější individuální recenze plánujeme v budoucnu.

Testování provádělo na sobě několik nezávislých osob. Zaměřili jsme se zejména na kvalitu zvuku, funkční vlastnosti a ergonomii používání. Výsledky jsme sestavili do přehledné tabulky na konci článku.

srovnani-test-bezdratovych-sluchatek-awei-dacom-jabees
Sluchátka značek Awei, Dacom a Jabees.

Sluchátka Awei A880BL

Sluchátka Awei A880BL jsou v současné době nejprodávanější sluchátka za uši. Nabízí velice kvalitní a vyrovnané zvukové podání - skvělé výšky, středy i basy. Mezi jejich další přednosti patří výborná výdrž 8 h (otestováno), NFC párování, bezeztrátový AptX přenos a vodě odolnost IPx4. Sluchátka mají pevnou nožku za ucho, která zvyšuje pocit jistoty a pevného nasazení. Oproti sluchátkům značky Dacom a Jabees mají kvalitnější silikonové špunty do uší.

bezdratova-sluchatka-awei-a880bl-sport
Modrá Bluetooth sluchátka Awei A880BL

Sluchátka Awei A885BL

Bezdrátová sluchátka Awei A885BL jsou nejdunivější z testovaných sluchátek. Vlastnostmi jsou velice podobná s modelem A880BL - výborné zvukové podání, výdrž 8 h, NFC, AptX, IPx4, pevná nožka za ucho a kvalitní silikonové špunty. Oproti modelu A880BL mají sluchátka stylovou povrchovou úpravu, která připomíná broušený kov. Efekt kovu působí velice elegantně a sluchátka nepůsobí tolik sportovně jako model A880BL.

bluetooth-sluchatka-za-usi-awei-a885bl
Růžová bezdrátová sluchátka Awei A885BL

Sluchátka Awei A840BL

Awei A840BL jsou velice drobná a lehká Bluetooth sluchátka. Tělo sluchátek tvoří trojúhelníček o straně 3 cm. Sluchátka nemají pevnou nožku. Za ucho vede pouze vyztužený gumový kabel, jsou tak perfektní pro nošení s brýlemi. Podobně jako modely A880BL a A885BL mají funkce NFC a AptX. Z testovaných sluchátek měla nejlepší zvukové podání v oblasti vysokých frekvencí. Sluchátka mají oddělená tlačítka pro přeskakování písniček a pro ovládání hlasitosti.

bezdratova-sluchatka-za-usi-awei-a840bl
Černá bezdrátová sluchátka Awei A840BL

Sluchátka Dacom Armor 

Sluchátka značky Dacom vynikají skvělou ergonomií mají komfortní velká ovládací tlačítka a příjemné pogumované části. Podobně jako modely Awei A880BL a A885BL mají sluchátka Dacom skvělou výdrž 8 h a NFC párování. Při zapínání a vypínání sluchátek Dacom se ozve zvukový signál v čínském jazyce. Model Dacom Armor má ze všech testovaných sluchátek nejlepší hodnocení vodě odolnosti IPx5. Nožky za uši jsou částečně pevné a částečně přechází v kabel, tato konstrukce zajišťuje skvělé pohodlí a pevné usazení.

bezdratova-sluchatka-dacom-armor
Sluchátka Dacom Armor

Sluchátka Dacom Athlete

Běžecká Bluetooth sluchátka Dacom Athlete mají podobně jako model Armor NFC párování, výdrž 8 h, velká tlačítka a příjemné pogumované nožky za ucho. Při zapínání a vypínání sluchátek se ozve zvukový signál v čínském jazyce. Od výrobce nemají definován žádný stupeň vodě odolnosti ale pot hravě zvládnou. Ze všech testovaných sluchátek s kabelem za uši nám model Dacom Athlete nejlépe seděl na hlavě.

bezdratova-sluchatka-na-behani-dacom-athlete
Sportovní sluchátka Dacom Athlete

Sluchátka Jabees Shield

Doopravdy bezdrátové pecky do uší Jabees Shield jsou kategorií sami pro sebe. Sluchátka mají ze všech testovaných sluchátek nejkvalitnější zvukové podání. Svou miniaturní konstrukcí se jen těžko srovnávají s ostatními. Nejdelší rozměr sluchátek (na výšku) je pouhých 2,5 cm, jedno sluchátko váží pouhých 5,2 g. Při nasazení opravdu po chvíli máte pocit, že žádná sluchátka na uších nemáte. V balení výrobce dodává kompletní příslušenství včetně 12 různých špuntů do uší.
Miniaturní rozměry mají samozřejmě i svá negativa. Prvotní párování sluchátek trvá déle, sluchátka se nejprve spojí spolu a teprve pak s mobilem, naštěstí toto stačí udělat pouze jednou, příště stačí sluchátka už pouze zapnout. Sluchátka mají výdrž 3 h, nicméně je k nim dodáváno pouzdro, které zároveň slouží jako powerbanka - sluchátka tedy stačí pouze vložit a po dobití se sami odpojí. Sluchátka mají dotykové ovládání, které neumožňuje přeskakovat písničky a zvyšovat hlasitost, to je nutné tedy dělat přímo na mobilu.

doopravdy-bezdratove-pecky-do-usi-a-za-usi-jabees-shield
Bluetooth pecky do uší i za uši Jabees Shield
  Awei A885BL Awei A880BL Awei A840BL Dacom Armor Dacom Athlete Jabees Shield
  Awei-bezdratova-sportovni-sluchatka-za-usi-A885BL-ruzova awei-a880bl-modra-bluetooth-sluchatka-na-behani Awei-sportovni-bluetooth-sluchatka-za-usi-A840BL-cerna Dacom-bezdratova-fitness-sluchatka-Armor-G06-cerna Dacom-bezecka-Bluetooth-sluchatka-Athlete-G05 Jabees-doopravdy-bezdratova-sluchatka-do-usi-na-behani-Shield-modra
Kvalita zvuku
(výšky)
(středy)
(basy)
4-hvezdy
5-hvezd
5-hvezd
5-hvezd
4-hvezdy
5-hvezd
5-hvezd
5-hvezd
4-hvezdy
3-hvezdy
4-hvezdy
3-hvezdy
4-hvezdy
4-hvezdy
4-hvezdy
5-hvezd
5-hvezd
5-hvezd
Kvalita telefonního hovoru 4-hvezdy 4-hvezdy 4-hvezdy 5-hvezd 4-hvezdy 3-hvezdy
Pohodlnost nošení 4-hvezdy 4-hvezdy 5-hvezd 4-hvezdy 4-hvezdy 5-hvezd
Pohodlnost nošení s brýlemi 3-hvezdy 3-hvezdy 5-hvezd 3-hvezdy 3-hvezdy 5-hvezd
Pohodlnost ovládání 3-hvezdy 3-hvezdy 4-hvezdy 5-hvezd 4-hvezdy 3-hvezdy
Připojení dvou zařízení současně fajfka fajfka fajfka fajfka fajfka fajfka
Super Bass fajfka fajfka fajfka fajfka fajfka fajfka
NFC  fajfka fajfka fajfka krizek fajfka krizek
AptX fajfka fajfka fajfka krizek fajfka krizek
Doba přehrávání (h) 8 8 4 8 8 3
Doba nabíjení (h) 2 2 2 2 2 2,5
Pohotovostní doba (h) 180 180 200 180 180 50
Verze Bluetooth 4.0 4.1 4.1 4.1 4.1 4.1
Velikost měniče (mm) 10 11 10 10 10 11
Vzdálenost od špuntu ke špuntu (cm) 26 26 20 27 27 --- 
Hmotnost (g) 23,5 23,5 15,5 23 23 5,2
Norma vodě odolnosti IPx4 IPx4 IPx4 IPx5 --- IPx4

 

Závěr

Všechna testovaná sluchátka představují výborné produkty pro poslech hudby. Každá vynikají ve specifických oblastech a nelze tak určit jednoznačného výtěze testu. Pokud chcete nejkvalitnější zvuk a pohodlí při nošení volte Jabees Shield. Pokud máte rádi bassové písničky volte Awei A885BL. Skvělý výkon a pohodlné jednoduché ovládání Vám zaručí model Dacom Athlete. Zlatý poměr cena/výkon nabízí sluchátka Awei A880BL. Pokud rádi posloucháte kytaru a zpěv, skvělý výkon Vám zajistí sluchátka A840BL. Pokud máte větší prsty a budete se sluchátky hodně volat volte model Dacom Armor.

Důležitým aspektem sluchátek je také líbivost a design. Tento aspekt jsme záměrně z výsledků vynechali, protože máme za to, že se jedná o věc čistě individuálního vkusu.