Test špuntových sluchátek, která jsou nejlepší?

Ve snaze najít nejlepší špuntová sluchátka jsme pro Vás tentokrát provedli test nejprodávanějších kabelových sluchátek do uší. Do testu byly zařazeny HiFi špunty KZ ZS6, KZ ZS5, KZ ZST, dále sluchátka firmy QKZ X3 a DM7 a levnější sluchátka od firmy Awei ES Q8. Výsledky jsou opět uspořádány v přehledné tabulce na konci článku.

test-spuntovych-sluchatek-nejlepsi-sluchatka-do-usi

test-ktera-spuntova-sluchatka-jsou-nejlepsi

 

Nejlepší špunty testu KZ ZS5

Předně je nutné říci, že sluchátka KZ ZS5 a KZ ZS6 jsou o jeden krok dále než všechna sluchátka, která jsme doposud testovali a tak v testu soupeřila hlavně mezi sebou.

kz-zs5-test-sluchatek-recenze-nejlepsi-spunty-pecky-do-usi

Jak hrají nejlepší špunty do uší? Jedním slovem famózně. KZ ZS5 mají neuvěřitelně bohatý zvukový přednes. V písničkách, co znáte najednou objevíte nové nástroje, nové detaily v bicích a ve výškách, nové hlasy (ne opravdu nezačínáme bláznit). Budete překvapeni, jak dokáží tak malá sluchátka vyprodukovat tak dokonalý zvuk. Zkrátka si užijete hudbu, tak jak má být s čistým, přesným frekvenčním výstupem jak v profesionálním studiu

sluchatka-s-nejlepsim-zvukem-recenze-kz-zs5

Pro někoho bude možná překvapivé, že jsme zvolili za vítěze testu sluchátka KZ ZS5 a ne jeho nástupce KZ ZS6, který má i papírově lepší specifikace. Důvodů proč jsou KZ ZS5 podle nás lepší je hned několik:

  • fajfka KZ ZS5 nemají tolik agresivní, ostrý zvukový výstup,
  • fajfka zvukový prostor ZS5 působí jemněji, více čistě a více bohatě,
  • fajfka ZS5 má zvučné, detailnější, nepřehnané basy,
  • fajfka celkově je zvukový přednes KZ ZS5 více vyváženější,
  • krizek výšky KZ ZS5 jsou pištivější (pronikavější) v nejvyšších tónech,
  • krizek středy ZS5 by mohly být výraznější, oproti ZS6 jim trochu chybí „šmrnc“,
  • krizek plastové provedení sluchátek KZ ZS5.

nejlepsi-spuntova-sluchatka-do-usi-kz-zs5

KZ ZS5 a stříbrný vylepšující kabel

Porovnávali jsme zvuk při použití běžného kabelu z balení a vylepšujícího stříbrného kabelu. Stříbrný kabel zvyšuje zvukový prostor a čistotu, zejména ve středových frekvencích. Středové frekvence se stříbrným kabelem zdají i více výrazné.
Vylepšující kabel má význam zakoupit zejména v případě, že přehráváte z kvalitního zdroje. U běžných MP3 souborů z Youtube rozdíl není příliš znát. Úžasných výsledků docílíte spojením stříbrného kabelu, bezeztrátové muziky (.FLAC, .APE) a kvalitního digitálního přehrávače (např. FiiO X3).

recenze-kabelu-pro-kz-zs5-nejlepsi-vylepsujici-kabel-stribrny

Profesionální kovová sluchátka KZ ZS6

Jak jsme již zmínili výše, zvuková stránka sluchátek KZ ZS6 je o stupeň lepší než u všech ostatních sluchátek, které máme v současnosti v nabídce. Sluchátka nabízí neskutečně bohatý zvukový prostor a detailní ráznější projev. Zvukový výstup je opět na profesionální studiové úrovni. Velkým lákadlem u KZ ZS6 je hliníkové tělo, které je opravdu luxusní. Skvěle působí vzhledem i pocitově. Velkou výhodou hliníkového těla je také mnohem vyšší odolnost sluchátek.

kovove-spunty-do-usi-kz-zs6-recenze-test

KZ ZS6 jsme nakonec umístili na druhé místo v našem žebříčku z následujících důvodů:

  • fajfka Úžasné hliníkové tělo,
  • fajfka středové frekvence KZ ZS6 mají lepší „říz“ než KZ ZS5,
  • krizek ZS6 mají ostřejší zvukový přednes, který není tolik čistý jako u ZS5.

Nutno podotknout, že intenzivnější zvukový projev může někomu vyhovovat a pokud by se sešli jiní recenzenti mohl by výsledek testu být odlišný.

test-sluchatek-do-usi-kz-zs6

KZ ZS6 a stříbrný vylepšující kabel

Stejně jako u KZ ZS5 pro obyčejné MP3 soubory stříbrný kabel nemá takový význam. K výraznějším změnám v kvalitě zvuku se dostaneme až použitím bezeztrátové komprese. Po přidání kabelu sluchátka získají o něco větší prostor a čistotu reprodukce. Agresivita zvukového projevu sluchátek zůstává nezměněna.

sluchatka-kz-zs6-test-vylepsujiciho-stribrneho-kabelu

Stylové špunty do uší KZ ZST

Špuntová sluchátka KZ ZST lákají svým velice podařeným designem a zajímavými parametry. Zvukově sluchátka nabízí bohatý prostor, který sice není tak dokonalý jako u ZS5 a ZS6 ale je lepší než u ostatních testovaných sluchátek. Sluchátka ZST mají ostrý přednes, zejména v oblasti středů a výšek. Basové frekvence jsou detailní. Čistota zvukového projevu sluchátek je u ZST horší než u levnějších modelů QKZ.

test-sluchatek-do-usi-kz-zst-nejlepsi-spunty

KZ ZST a měděný vylepšující kabel

I u sluchátek ZST lze dokoupit vylepšující měděný kabel, který nepatrně zlepší čistotu projevu. Ostrý zvukový přednes zůstane nezměněn, zvětšení zvukového prostoru jsme nezaznamenali. Opět platí, že výraznější změny při použití vylepšujícího kabelu lze docílit použitím kvalitního bezeztrátového zdroje hudby.

sluchatka-s-vymenitelnym-kabelem-kz-zst-recenze

Sluchátka do uší QKZ X3

Kovová sluchátka X3 mají pěkné detailní tělo s vysokou úrovní zpracování. Sluchátka jsou lehce přebasovaná, basy zasahují částečně i do středního pásma. Výšky sluchátek jsou velice pěkné a jsou o chloupek lepší než u modelu QKZ DM7. Z testovaných sluchátek QKZ X3 basovala nejvíce a celkově se hodí pro posluchače, který má radši výraznější přednes se silnější basovým pásmem.

qkz-x3-spickove-kvalitni-sluchatka-spunty-recenze

nejelepsi-peckova-sluchatka-recenze-sluchatek-qkz-x3

Zajímavé pecky QKZ DM7

Sluchátka QKZ DM7 jsou velice vydařená po stránce designové i hudební. Krásné metalické tělo s emblémem působí luxusně. Zvukově sluchátka QKZ DM7 příjemně překvapila a v určitých aspektech se vyrovnala i dvojnásobně dražšímu modelu KZ ZST. Sluchátka mají pěkné výšky a detailní basy. Středy sluchátek v určitých hudebních pasážích vykazují zbytečně vysokou výraznost. Tato sluchátka si určitě zaslouží Vaší pozornost.

luxusni-sluchatka-do-usi-qkz-dm7

jake-sluchatka-spunty-do-usi-vybrat-nejlepsi-qkz-dm7

Levná sluchátka Awei ES Q8

Špuntová sluchátka ES Q8 to vzhledem ke své cenové hladině a kvalitní konkurenci neměla lehké. Sluchátka si s konkurencí nicméně poradila s úctou a ve své cenové hladině do 200,- se jedná zajímavý model. Tělo sluchátek Awei ES Q8 je z hliníku a je skutečně velice malinké. Lidé snadno mohou přehlédnout, že vůbec sluchátka máte. Oproti ostatním modelům mají menší zvukový prostor. Výšky jsou ostřejší a mají trochu kovový nádech, středy trochu překrývají výšky. Basy jsou úměrné ceně, poměrně detailní ale mohly by být výraznější.

test-levnych-sluchatek-do-usi-awei-es-q8

test-mini-malych-sluchatek-do-usi-pecky-spunty-awei-es-q8

  KZ ZS6 KZ ZS5 KZ ZST QKZ X3 QKZ DM7 Awei ES Q8
  kz-zs6 kz-zs5 kz-zst qkz-x3 qkz-dm7 awei-es-q8
Pořadí podle kvality zvuku 2. 1. 3. 5. 4. 6.
Kvalita zvuku
(výšky)
(středy)
(basy)
5-hvezd
5-hvezd
5-hvezd
5-hvezd
5-hvezd
5-hvezd
4-hvezdy
4-hvezdy
5-hvezd
4-hvezdy
3-hvezdy
3-hvezdy
4-hvezdy
4-hvezdy
5-hvezd
4-hvezdy
3-hvezdy
3-hvezdy
Zvukový prostor 5-hvezd 5-hvezd 5-hvezd 4-hvezdy 4-hvezdy 3-hvezdy
Čistota přednesu 4-hvezdy 5-hvezd 3-hvezdy 4-hvezdy 4-hvezdy 3-hvezdy
Super Bass fajfka fajfka fajfka fajfka fajfka krizek
Zahnutý 3,5mm Jack fajfka fajfka fajfka fajfka fajfka krizek
Vyměnitelný kabel fajfka fajfka fajfka krizek krizek krizek
Kovové špunty fajfka krizek krizek fajfka fajfka fajfka
Počet měničů ve sluchátku 4 4 2 1 1 1
Velikost měniče (mm) 10 11 10 10 10 10
Hmotnost (g) 25 22 19 20 20 13
Kmitočet min (Hz) 7 20 20 8 12 2
Kmitočet max (Hz) 40000 20000 40000 22000 22000 20000
Citlivost (dB) 105 106 106 100 120 90
Impedance (Ohm) 15 18 10 32 32 16
Cenová hladina $$$$ $$$$ $$$ $$ $$ $