Test, recenze bezdrátových TWS (True Wireless) sluchátek

S doopravdy bezdrátovými sluchátky do uší se roztrhl pytel a výrobci každý měsíc představují další a další modely. Člověk se ve velké nabídce TWS sluchátek začíná pomalu ztrácet. Abychom Vám usnadnili výběr, rozhodli jsme se pro Vás některá TWS sluchátka otestovat.

V celkovém hodnocení jsme se snažili zohlednit zejména zvukovou kvalitu sluchátek, jedná se o výsledný průměr několika hodnotitelů.

Jaká True Wireless sluchátka se pro Vás nejlépe hodí? Přečtěte si náš test / recenzi a vyberte ta nejlepší.

test-recenze-tws-bluetooth-sluchatek-true-wireles

Havit G1

Sluchátka Havit G1 by se měla objevit v hledáčku řady sportovců. Díky skvěle vymyšlenému tvaru, perfektně drží v uších. Na nošení jsou příjemná, jejich nízkou váhu 6g prakticky neucítíte. MTF tlačítka na každém ze sluchátek nejsou dotyková, avšak má to jistě svá opodstatnění. Příkladem může být obyčejný běh, kdy chcete mít jistotu, že sluchátku dáte přesně takový pokyn, jaký chcete, aniž byste museli zastavovat. Jediným mínusem v ovládání se tak stává fakt, že nelze ovládat hlasitost. Sluchátka umí hrát opravdu nahlas. Zvuk je krásně čistý. Basy nejsou tak průbojné a některému sportovci by mohly chybět k podání ještě lepšího výkonu. Přenosné dobíjející pouzdro je stylové, sluchátka jsou v něm bezpečně uložena a nezabere místo ať už v kabelce, nebo sportovní tašce.

Celkové hodnocení 9/10
+ Ergonomie
+-Vyvážený až neutrální projev

sportovni-tws-sluchatka-na-behani-havit-g1

Dacom Athlete TWS

Na předchozí model navážeme další sportovnější variantou, kterou jsou sluchátka Dacom Athlete TWS. Jako jedna z mála True Wireless sluchátek mají konstrukci se silikonovými háky za uši. Poskytují tak opět skvělou jistotu, že budou držet na svém místě. Nikde nic netlačí a jejich nošení je příjemné. Vhodné i pro menší uši. Ovládání je dotykové, intuitivní a přesné, díky větší ploše sluchátek. Opět ale chybí možnost ovládání hlasitosti. Nadstandardní zvuková aparatura s průměrem 13mm je opravdu bohatá na basy, které mírně převyšují nad středové tóny. Ty se tak trochu ztrácejí na pozadí a zvukový přednes působí hutnějším dojmem. Je třeba ocenit výdrž na jedno nabití, i její možné prodloužení, díky pěknému dobíjecímu pouzdru, až na 24 hodin! Poměr cena a výkon je zde na slušné úrovni.

Celkové hodnocení 8,5/10
+ Hutný zvuk
+ Pohodlí

tws-true-wireles-sluchatka-na-sport-beh-dacom-athlete-tws

Awei T10C

Pro nadšence ostřejšího poslechu jsou zde sluchátka Awei T10C TWS. Výrazné výšky i basy činí zvuk opravdu rázný a zřetelný. To vše na úkor středních tónů, které by mohly být hlasitější. Dotykové ovládání pracuje bezchybně a velmi přesně. Potěší i možnost ovládat hlasitost. Lehká váha a důmyslná ergonomie přispívají k pohodlnému nošení. Sluchátka drží na svém místě i při prudkých pohybech ale neposkytují takovou jistotu při otřesech, jako model Athlete TWS. Plastové provedení má vysokou úroveň kvality zpracování. Cestovní dobíjecí pouzdro je uzavíratelné a poskytne navíc až 16 hodin zábavy.

Celkové hodnocení 9/10
+ Výrazný projev včetně výšek
+ Spolehlivé dotykové ovládání
- Středové frekvence

awei-t10c-tws-sluchatka-do-usi

Bluedio T-elf 2 mini

Pokud hledáte opravdu malá a nenápadná sluchátka, tak zbystřete. Model Bluedio T-elf 2 mini jsou skutečně mini, jak napovídá jejich název. Miniaturní je i přepravní pouzdro, ve kterém můžete dobitím prodloužit používání až na 30 hodin! Dotykové ovládání je velmi citlivé a chce trochu cviku. Do uší opravdu pěkně zapadnou, avšak je potřeba zvolit správnou velikost špuntů, které ovlivní jak zvuk, tak pohodlí. Zvukový přednes hodnotíme lehce nad průměrem. Výšky jsou výrazné a středy zřetelné. Mluvené slovo, vokály jsou čisté a jasné. Sluchátkům by slušely silnější basy, které by dokreslily celkový dojem.

Celkové hodnocení 8/10
+ Mini rozměry
- Slabší basové frekvence

bluedio-t-elf-2-mini-tws-sluchatka-do-usi

Awei T13

Navazujeme dalším modelem od značky Awei. Tentokráte se jedná o pecky přímo do uší. Rozměry Awei T13 opravdu překvapí a snadno je v ochranném pouzdru přenesete v kapse. Jejich tvar dokonale zapadne do ucha a sluchátka pohodlně drží. Vypadají elegantně a jejich velikost rozhodně nebude budit pozornost. Naopak se připravte na zvídavé pohledy. Dynamické reproduktory se starají o kvalitní hudební přednes se silnými detailními basy. Poslech je velmi zábavný a milovníci dynamické hudby si přijdou na své. Středy jsou dobře vykresleny a výšky mají pěkně „křupavý“ projev. Dotykové ovládání je příjemné, funguje přesně a bez zbytečných prodlev. Možnost ovládání hlasitosti je samozřejmostí, mobil tak může zůstat schovaný. Mezi ostatními modely z této cenové hladiny, udělali asi nejlepší první dojem.

Celkové hodnocení 9,5/10
+ Detailní, kvalitní zvuk
+ Výborně sednou

tws-sluchatka-true-wireless-awei-t13

QCY T1C

U bezdrátových pecek QCY T1C jsou hned dvě věci, o kterých budete před jejich pořízením jistě přemýšlet. První z nich, je neuzavíratelná dobíjecí kolébka. Sluchátka sice drží na magnetu a samovolně nevypadnou, nicméně nejsou chráněna proti okolním vlivům. Dokoupení ochranného pouzdra je tedy na místě. Druhou z věcí, je absence dotykového ovládání. Je to věc, která by tomuto modelu rozhodně slušela a přidala na kvalitě. MTF tlačítka jsou spínací, a tak při jakémkoliv povelu, uslyšíte nepříjemné cvakání a budete si sluchátko tlačit více do ucha. Postrádají možnost ovládat hlasitost. S menšíma ušima může být problém sluchátka pohodlně nosit. Zvukový výstup je na solidní úrovni, orientovaný na silné basové podání. Středy jsou méně výrazné ale celkový dojem z poslechu nezklame.

Celkové hodnocení 8/10
+ Basy
- Přebasované

qcy-t1c-recenze

Bluedio HI TWS

Velice cenově přívětivý TWS model sluchátek. Bluedio Hi svou konstrukcí a stylem připomínají Airpods, avšak rozměry jsou o něco větší. To platí i pro dobíjecí pouzdro, ze kterého se sluchátka občas obtížněji vyndavají. Oválný tvar špuntů pěkně sedí v uchu, nicméně je důležité zvolit správnou velikost. Zvukový výstup je na svou cenu nadprůměrný. Běžného posluchače uspokojí ale „audiofila“ nenadchne. Produkce je poměrně čistá, ale podání basů se v uchu může ztrácet. Což je škoda, jelikož sluchátka umí zahrát velice hlasitě. Spínací MTF tlačítka jsou umístěná na nožičkách.

Celkové hodnocení 7,5/10
+ Cena
+ Zvuk vzhledem k ceně
- Některé frekvence nepřesné
- Vyndavání z kolébky
- Nemusí všem sednout tvarem

tws-airpods-bluedio-hi-true-wireless-sluchatka-do-usi

Závěr

Je těžké vybrat jednoznačného vítěze, jelikož každý z modelů má co nabídnout. Co je potřeba u všech sluchátek vyzdvihnout, je jejich funkčnost a intuitivní ovládání. Žádný ze zkoušených modelů neměl problém s párovnáním a Bluetooth připojením, což je velmi pěkná vizitka. U všech modelů můžete počítat s dobíjecími pouzdry, včetně bohatého příslušenství. Výslednou produkci zvuku do velké míry ovlivňují i správně zvolené špunty a správné umístění sluchátka v uchu. Následně lze konečný výsledek korigovat i za použití ekvalizéru, díky kterému lze dosáhnout opravdu pěkných výsledků.