Test bezdrátových sluchátek - nejprodávanější sluchátka do uší

Do dnešního porovnávacího testu bezdrátových sluchátek jsme vybrali 6 nejprodávanějších Bluetooth špuntů z kategorie sluchátek do uší. Jedná se o sluchátka Awei AK7, Awei A980BL, Awei A990BL, Bluedio TN, Ipipoo IL92BL a Plextone BX343.

V mini testu jsme se zaměřili zejména na kvalitu zvuku sluchátek, jejich výdrž, pohodlnost a klíčové vlastnosti. Přehledné tabulkové výsledky naleznete níže v článku.

test-6-nejprodavanejsich-bezdratovych-sluchatek-do-usi

test-recenze-srovnani-nejprodavanejsich-sluchatek-do-usi

Vítěz testu Bluetooth sluchátka Awei AK7

Jako celkově nejlepší bezdrátová sluchátka do uší jsme zvolili Awei AK7. První místo v testu si sluchátka zasloužila zejména pro jejich skvělou 10h výdrž a kvalitní zvukový přednes.

Awei AK7 mají kovové tělo se zadní magnetickou ploškou. Příjemnou vlastností těchto sluchátek je automatické zapnutí sluchátek při oddálení magnetických plošek, stejně dobře funguje i automatické vypnutí při jejich spojení. Sportovci ocení zvýšenou vodě odolnost IPx4.

6 mm reproduktor podává překvapivě dobrý výkon. I přes malý reproduktor AK7 dokáží dobře reprodukovat basové frekvence, které nejsou zbytečně silné. AK7 vynikají ve středech a mají výrazné výšky. Zvukový prostor je dostatečný. Díky menšímu reproduktoru má zvuk oproti ostatním testovaným sluchátkům lehce kovový nádech ale při poslechu si toho běžný uživatel zřejmě ani nevšimne.

Slabší stránkou těchto sluchátek je jejich menší pohodlnost. Oproti ostatním modelům mají relativně větší tělo a jejich špunty nejsou ergonomicky nakloněné. Jak dobře sluchátka sednou je nicméně dost individuální věc.

vytez-testu-awei-ak7-nejlepsi-bezdratova-sluchatka-do-usi

vytez-testu-bezdratovych-sluchatek-awei-ak7

Bezdrátová sluchátka s nejlepším zvukem Awei A980BL

Nejlepší zvuk z námi testovaných sluchátek do uší měly Bluetooth špunty Awei A980BL a díky tomu si zaslouží druhé místo.

Awei A980BL mají krásné vybroušené hliníkové tělo, které skvěle působí i na dotek. Sluchátka dobře sednou do uší a mají ergonomicky nakloněné zvukovody.

Zvukový přednes sluchátek Awei A980BL je skvělý po všech stránkách a krom ojedinělého zašumění ve vysokých frekvencích mu nelze nic vytknout. Sluchátka mají bohatý, rozměrný zvukový prostor.

Překrásný zvuk těchto sluchátek si na jedno nabití užijete zhruba 4h. Jejich vlastník se musí smířit s častějším nabíjením.

bezdratova-sluchatka-s-nejlepsim-zvukem-test-awei-a980bl

nejhezci-sluchatka-do-usi-bluetooth-awei-a980bl

Nejlepší sportovní bezdrátová sluchátka Plextone BX343

Třetí místo patří Bluetooth sluchátkům Plextone BX343. Sluchátka jsou ideální pro sportovce, mají dobrý zvuk, skvělou výdrž 8h a vodě-odolnost s certifikací IPx5.

Design sluchátek Plextone BX343 je zaměřen na sport. Sluchátka pohodlně drží v uších i přes větší kovové tělo. Zvukovody jsou ergonomicky nakloněny. Ovladač sluchátek je velice lehký a menší než u ostatních modelů, má pogumovaná tlačítka.

Zvukově se sluchátka BX343 umístila na čtvrtém místě. Mají nejsilnější basové podání a detailní přednes ve středním pásmu. Na úkor silných basů lehce trpí výšky, nejvyšší tóny oproti sluchátkům Awei zní trochu tlumeně.

nejlepsi-sportovni-sluchatka-bezdratova-recenze-plextone-bx343

bezdratova-sportovni-sluchatka-plextone-bx343-recenze-porovnani

Nejlehčí Bluetooth sluchátka Awei A990BL

Bramborovou medaili získávají sluchátka Awei A990BL. Z testovaných sluchátek mají druhý nejlepší zvukový přednes a celkovou nejnižší váhu.

Awei A990BL mají takřka dokonalý přednes jako sluchátka Awei A980BL (viz. výše). Oproti A980BL ovšem trochu hůře zvládají výšky, občas se ve velmi vysokých frekvencích objeví sykavky. Zvukový prostor sluchátek je opět velice bohatý a pestrý.

Výdrž A990BL je kolem 4h, bude je potřeba více nabíjet.

zelena-bezdratova-bluetooth-sluchatka-se-skvelym-zvukem-recenze-awei-a990bl

nejlehci-bezdratova-sluchatka-do-usi-kovova-awei-a990bl

Bezdrátová sluchátka s nejdelší výdrží Bluedio TN

Rekordmanem v přehrávání jsou sluchátka Bluedio TN se svou výdrží 12h a dobrým zvukem.

Zavěšení Bluetooth modulu kolem krku není tolik příjemné na nošení v porovnání s kabelovým designem ostatních testovaných sluchátek. Oproti ostatním sluchátkům je ovládání na krku přístupnější a lépe se mačká. Funkce ANC při našem testování nevykázala výraznější utlumení hluku z okolí. Sluchátka Bluedio TN jsou osazena moderním USB-C nabíjecím konektorem.

Sluchátka Bluedio TN mají silné basy, jejich síla je ovlivněna více než u jiných testovaných sluchátek správným nasazením do uší. Vysoké frekvence sluchátka zvládají velmi dobře. Středové frekvence nejsou tolik výrazné jako u ostatních testovaných sluchátek. Zvukový prostor sluchátek je středně bohatý.

bezdratova-sluchatka-s-dlouhou-vydrzi-12-h-recenze-bluedio-tn

bluetooth-sluchatka-s-dlouhou-vydrzi-baterie-bluedio-tn-zkusenosti

Nejlevnější bezdrátová sluchátka Ipipoo IL92BL

Cenově nejvýhodněji z našeho testu vychází levná sluchátka Ipipoo IL92BL. V testu se umístila na 6. místě a za dobrou cenu nabízí lehce nadstandardní zvukový výstup.

Sluchátka mají velice pěkné lesklé vybroušené tělo z hliníku a zadní ploška sluchátek je magnetická.

Basy a výšky sluchátek Ipipoo IL92BL jsou na standardní úrovni a jsou lehce tlumené. Zde si lze snadno dopomoci ekvalizérem (dobře se sluchátky funguje například ten integrovaný v Pi Music Player). Střední pásmo sluchátka zvládají dobře, stejně tak mají prostorný projev.

Výdrž sluchátek je při menší hlasitosti něco pod 4h. Je nutné je často nabíjet.

levna-kvalitni-bezdratova-sluchatka-do-usi-ipipoo-il92bl

levne-bezdratove-spunty-do-usi-recenze-ipipoo-il92bl

  Awei AK7 Awei A980BL Awei A990BL Bluedio TN Ipipoo IL92BL Plextone BX343
  Výherce testu bezdrátová Awei AK7 sluchátka do uší. Awei A990BL bezdrátová sluchátka do uší s nejlepším zvukem. Awei A990BL nejlehčí bezdrátová sluchátka do uší Bezdrátová sluchátka s nejlepší výdrží Bluedio TN. Levná bezdrátová sluchátka do uší Ipipoo IL92BL Nejlepší sportovní bezdrátová sluchátka do uší Plextone BX343
Celkové vítězné pořadí v testu 1. 2. 4. 5. 6. 3.
Pořadí podle kvality zvuku 3. 1. 2. 5. 6. 4.
Kvalita zvuku
(výšky)
(středy)
(basy)
4-hvezdy
5-hvezd
4-hvezdy
5-hvezd
5-hvezd
5-hvezd
4-hvezdy
5-hvezd
5-hvezd
4-hvezdy
3-hvezdy
5-hvezd
3-hvezdy
4-hvezdy
3-hvezdy
3-hvezdy
4-hvezdy
5-hvezd
Zvukový prostor 4-hvezdy 5-hvezd 5-hvezd 3-hvezdy 4-hvezdy 4-hvezdy
Pohodlnost nošení 3-hvezdy 4-hvezdy 4-hvezdy 3-hvezdy 4-hvezdy 5-hvezd
Pohodlnost ovládání 4-hvezdy 4-hvezdy 4-hvezdy 5-hvezd 4-hvezdy 4-hvezdy
Připojení dvou zařízení současně fajfka fajfka fajfka fajfka krizek fajfka
Super Bass fajfka fajfka fajfka fajfka krizek fajfka
Magnetické spojení špuntů fajfka fajfka krizek fajfka fajfka fajfka
Kovové špunty fajfka fajfka fajfka krizek fajfka fajfka
Přídavné úchyty do uší fajfka krizek fajfka krizek fajfka fajfka
Doba přehrávání (h) 10 4 4 12 4 8
Doba nabíjení (h) 2 1 1 1,5 2 2
Pohotovostní doba (h) 240 200 200 250 180 180
Verze Bluetooth 4.1 4.1 4.1 4.2 4.2 4.2
Velikost měniče (mm) 6 10 11 13 10 9
Délka kabelu (cm) 60 60 65 80 60 60
Hmotnost (g) 16 16 13 23 14 17
Norma vodě odolnosti IPx4 IPx1 IPx1 IPx1 --- IPx5