Recenze Bluetooth sluchátka přes hlavu Bluedio T2+

Bezdrátová Bluetooth sluchátka Turbine T2 plus mají až neuvěřitelné specifikace. Opravdu se výrobci Bluedio podařilo za tak malou cenu vytvořit sluchátka s FM rádiem, MP3 přehrávačem a neskutečnou výdrží? A jak jsou na tom po zvukové stránce? Funguje vše jak má? Odpovědi se dozvíte v naší recenzi těchto zajímavých Bluetooth sluchátek.

recenze-bluetooth-sluchatka-turbine-t2-krabice

Balení sluchátek

Turbine T2+ jsou zabalena v pevné kartonové krabici z recyklovaného papíru. Krabice působí na první pohled střídmě, ekonomicky. Krabice má pěkné lesklé potisky na horní straně, které její design trochu oživují.

ulozeni-sluchatek-v-krabici-bluetooth-recenze-bluedio-t2-plus

Balení obsahuje vše důležité. V krabici najdeme sluchátka, kabel pro nabíjení (USB - microUSB), audio kabel (3,5mm Jack - 3,5mm Jack), anglický manuál (v našem eshopu i český).

obsah-baleni-recenze-bluetooth-sluchatek-bluedio-t2-plus

Konstrukce sluchátek

Provedení sluchátek je z větší části plastové. Díky plastovému provedení jsou sluchátka poměrně lehká (224g) ale oproti kovovým modelům (T3+, T4S, T5) nejsou tolik odolná, při neúměrném roztahování mohou prasknout.

bluetooth-sluchatka-bluedio-t2-plus-recenze

Uvnitř obroučku přes hlavu je kovový rám. Sluchátka lze nastavit na požadovanou velikost pomocí kovových výsuvníků. I přes možnost sluchátka nastavit, T2+ nesednou všem. Tlak sluchátek je poměrně silný a výsuvníky spíše ovlivňují jejich výšku, problém by mohli mít zejména lidé se širší hlavou.

bezdratova-sluchatka-bluetooth-bluedio-t2-plus-maji-kovove-obroucky-recenze

Sluchátka jsou opatřena náušníky z paměťové pěny, které mají průměr vnitřního výřezu 4cm. Ucho se do výřezu nevejde celé, jako u vyšších modelů a pěna trochu více tlačí na zadní část ucha než na předek. Celkově jsou sluchátka zhruba středně pohodlná.

pohodlne-nausniky-sluchatek-bluetooth-bluedio-t2-plus

Skládací Bluetooth sluchátka

Praktickou vychytávkou je složení sluchátek, kdy Bluedio T2+ zaberou opravdu málo místa (cca 19x9x11cm). Sluchátka tak lze přenášet složená v batohu ale lepší je použít cestovní sluchátkové pouzdro.

skladaci-bezdratova-bluetooth-sluchatka-bluedio-t2-s-radiem-recenze

Ovládání sluchátek

Všechna tlačítka jsou umístěna na pravém sluchátku a ovládají se pomocí palce. Tlačítka lze intuitivně snadno vyhledat a jednoduše mačkat. Pro regulaci hlasitosti a přeskakování písniček je použito otáčecí kolečko, které překvapivě je lepší než ovládání klasickými tlačítky. Mezi tlačítky je také umístěn slot pro paměťovou microSD kartu a stavová LED.

bluedio-t2-plus-detail-tlacitka-recenze-sluchatek-pres-hlavu-bezdratovych

Na spodní části levého sluchátka je umístěn 3,5mm Jack konektor a na spodku pravého sluchátka microUSB konektor pro nabíjení. Vedle konektoru pro napájení je také umístěn mikrofon.

bezdratova-bluetooth-sluchatka-recenze-bluedio-t2-plus-s-prehravanim-i-pres-kabel

Zvuk sluchátek

Bluetooth sluchátka Bluedio T2 plus mají nadstandardně velký reproduktor s průměrem 57mm. Sluchátka dokáží opravdu hodně zabasovat. Basy jsou při pouštění určitých skladeb trochu až moc silné a přesahují i do středního pásma. Někomu může tento styl vyhovovat ale na dlouhé poslouchání hudby se nám osvědčilo použít ekvalizér. Vysoké frekvence sluchátka poměrně dobře zvládají ale od krystalické čistoty mají daleko. Bohatost zvukového prostoru je spíš menší. Pokud zvuk vztáhneme k cenové hladině sluchátek, tak se jedná o vyšší standard s dunivými basy.

bezdratova-sluchatka-s-velkym-reproduktorem-bluedio-t2-turbine-plus-recenze

Výdrž sluchátek

Sluchátka jsou osazena velkou baterií 650 mAh a výrobce udává úžasnou výdrž 40h. Můžeme potvrdit, že sluchátka zhruba při střední hlasitosti dobu přehrávání 40h skutečně zvládají. Pokud baterii sluchátek vybijete, tak je i tak lze dále používat přes kabel (3,5mm Jack).

Funkce

Sluchátka Bluedio T2+ nabízí kromě Bluetooth přehrávání a přehrávání přes kabel i další možnosti jak si užít hudbu.

Přehrávání z paměťové karty

Sluchátka dokáží přehrávat MP3 a WAV soubory z Vaší paměťové karty (microSD) o velikosti až 32GB. Při testování sluchátka přehrávala i z 64GB karty, která ovšem nebyla plně obsazená.

FM rádio

Asi nejzajímavější funkcí Bluetooth sluchátek T2+ je, že mají integrované rádio. FM rádio sluchátek má překvapivě dobrý příjem, při chození v jedné budově (včetně sklepa) se výraznější šumění projevilo pouze několikrát při rychlých pohybech a opět rychle zmizelo. Sluchátka si pamatují stanici, kterou jste měli naposledy naladěnou.

Přepínání a vypínání MP3 přehrávače a rádia je ze začátku trochu krkolomné, zde využijete anglický (nebo u nás i český) manuál. Ke sluchátkům můžete mít bezdrátově připojené dvě zařízení současně (např. notebook a mobil) a hudbu z Vašich sluchátek můžete sdílet pomocí kabelu s Vaším drátovým kolegou.

Závěr recenze

Bluetooth sluchátka Bluedio T2+ nabízí ve své cenové relaci nadstandardní kvalitu zvuku ovšem s až příliš silnými basy (někomu mohou vyhovovat). Konstrukce sluchátek nemusí sedět každému. Sluchátka si zachovávají nízkou hmotnost i přes velkou baterii s neskutečně dlouhou výdrží. Bluedio T2+ lze používat i bez Bluetooth pouze jako kabelová sluchátka. Potěší přídavné funkce jako přehrávání z paměťové karty a FM rádio, které překvapí dobrým příjmem.

Klady

Zápory


+ silné basující 57mm reproduktory
+ skvělá výdrž
+ úžasný vzhled
+ FM rádio
+ skládací

- až moc silné basy
- pouze standardní pohodlí
- málo prodlyšné náušníky
- nepadnou každému

 

bezdratova-sluchatka-pres-hlavu-bluetooth-recenze