10 tipů proč bezdrátová sluchátka nelze připojit

Nefunkční Bluetooth sluchátka nikdo mít doma nechce. Skutečně sluchátka nefungují nebo je problém někde jinde? Pokud Vám nejdou spárovat bezdrátové Bluetooth sluchátka s mobilem nebo tabletem můžete vyzkoušet následující tipy pro jejich zprovoznění.

Proč Bluetooth sluchátka nejde připojit napárovat a bezdrátová sluchátka nefungují.

1. Přesvědčte se, že máte na mobilu zapnutý Bluetooth (obvykle je zobrazena indikační ikonka v pravém horním rohu).

2. Ujistěte se, že jsou sluchátka nabitá. Vypněte je a plně nabijte ideálně pomocí USB kabelu z počítače. Sluchátka jsou obvykle nabitá do 2h. Nikdy sluchátka nenabíjejte pomocí nekvalitních USB nabíječek. Pozor na nabíjecí napětí, běžně sluchátka používají 5V.

3. Při připojování k telefonu postupujte podle manuálu. Pokud manuál nemáte můžete zkusit náš univerzální postup jak připojit sluchátka.

4. Při párování mějte vždy sluchátka těsně u mobilu a nepřehrávejte písničky.

5. Mějte dostatečně nabitý mobil a nemějte aktivován žádný režim úspory baterie (např. úsporný režim Stamina, Doze...).

6. Bezdrátový přenos mohou rušit různá Bluetooth nebo Wifi zařízení, vzdalte se od nich nebo je vypněte. Moderní USB 3.0 může také rušit Bluetooth signál, pokud je špatně odstíněno, vzdalte se od PC nebo Notebooku.

7. Z mobilu odstraňte všechny spárovaná Bluetooth zařízení a mobil restartujte (ne vypnout ale restartovat). Zkuste znovu spárovat.

8. Zkuste zapnout a vypnout sluchátka i mobil.

9. Sluchátka zkuste spárovat s jiným mobilem nebo zařízením.

10. Pokud je u sluchátek uvedeno, že jsou vodě odolná neznamená to, že jsou vodotěsná, pokud byla vystavena intenzivnímu náporu vody, mohla se dovnitř dostat vlhkost. V takovém případě je potřeba sluchátka nechat až dva týdny vyschnout, než vlhkost zmizí a poté otestovat.

Dodatečný TIP pro TWS sluchátka. Pokud nejde jedno sluchátko spárovat s druhým a k telefonu se připojí vždy jen jedno, můžete zkusit reset párování. U různých výrobců je to vždy jinak. Podívejte se na manuál od sluchátek.
Častý postup je: - přepnout obě sluchátka do párovacího režimu, - nepřipojovat je k žádnému zařízení, - dvakrát rychle poklepat na jedno sluchátko (nebo 3x nebo poklepat na obě atd., dle výrobce). Často také stačí pro reset párování držet zapínání obou sluchátek (bez připojení k mobilu), dokud se obě sluchátka znovu nezapnou a vypnou.