Půjdou mi Bluetooth sluchátka k mobilu?

Nejčastějším dotazem našich zákazníků je, zda jsou naše Bluetooth sluchátka kompatibilní s jejich mobilem, tabletem, notebookem. Odpověď je v 99% případů ano sluchátka jsou kompatibilní. Na čem taková kompatibilita záleží?

Jsou Bluetooth 2.1 3.0 4.0 4.1 4.2 5.0 zpětně kompatibilní?

Bluetooth verze jsou zpětně kompatibilní

Každá nová verze Bluetooth je zpětně kompatibilní se všemi starými verzemi Bluetooth. Rozdíl je pouze ten, že nové verze přináší nové funkce například bezeztrátový přenos zvuku, nižší spotřebu energie, větší dosah atd. Pokud tedy budete mít telefon s Bluetooth 2 bude kompatibilní se sluchátky s Bluetooth 4.1 ale nevyužijete všechny výhody novější verze.

Nejdůležitější je A2DP Bluetooth profil

Každé zařízení s Bluetooth má své specifické komunikační profily pro bezdrátový přenos. Všechna sluchátka z naší nabídky používají nejrozšířenější komunikační protokol pro přenos hudby A2DP. Pokud i Vaše zařízení má tento komunikační protokol, tak bez ohledu na Bluetooth verzi Vám sluchátka spárovat půjdou.

Zda Váš mobil má požadovaný komunikační protokol A2DP můžete ověřit na stránkách GSM Arena (pomocí vyhledávání vypíše specifikaci Vašeho mobilu). 99% současných mobilů A2DP protokol má.

Pokud si nebudete vědět rady, tak se na nás bez váhání obraťte, prověříme kompatibilitu za Vás. Sluchátka máme vyzkoušená na řadě různých zařízení a vždy se snažíme co nejvíce pomoci.